У Харківській області за місяць пропадає 45-60 дітей

В останні роки більш як 95% тих, що пішли в невідомому напрямку неповнолітніх знаходять протягом першої доби

Про це в програмі "Інформаційний вечір" на телеканалі Simon розповів старший інспектор ювенальної превенції в Харківській області Юрій Михайлович.

"Найчастіше з дому йдуть діти у віці від 14 до 18 років. Це 4 роки, коли у підлітків виникає найбільше конфліктів з батьками, через що вони і йдуть. Згідно зі статистикою, найбільше дітей пропадає в літню пору. У липні 2020 року в нас було 94 відходу дітей з будинку, в серпні - 90, у вересні - теж 94. У середньому за місяць з дому йде близько 45-60 дітей. Тобто, якщо розділити кількість доглядів, то кожен день в Харківській області пропадає дві дитини. Це категорія "безвісти зниклі". Але навіть за два місяці цього року 98% із загальної кількості безвісти зниклих дітей в області були знайдені "по гарячих слідах" протягом доби. За 2020 рік протягом доби розшукали 97% зниклих дітей. Всього за 2020 й пропадали 1 024 дитини. У 2019 - 1120. Іноді пропадає відразу двоє-троє дітей ", - зазначив Михайлович.

Також він повідомив, що в більшості випадків "втікачів" знаходять неподалік від будинку. Хоча бувають і інші випадки.

"У Дергачівському районі пропав 13-річний хлопчик. Як він нам потім розповів, він дуже любить подорожувати на електричці. В ході подорожей він доїхав до Києва, де на нього і звернули увагу поліціянти за нашим наведенням. Якщо дитина протягом року два і більше разів йде з дому, по нашій інструкції, ми його ставимо на профілактичний облік. В такому випадку, можна поставити й медичний діагноз. Є такий діагноз "пориоманія" - це схильність до бродяжництва, подорожам. Тоді дитина стає на профілактичний облік ювенальної превенції. З ним проводиться профілактична робота, розповідається його відповідальність і права. Спілкуються з його оточенням, в першу чергу, з сім'єю. Батькам дають підказки. Також направляють в службу у справах дітей. Проводиться певна робота, щоб не допустити повторного догляду дитини з дому ", - розповів Михайлович.

Як же необхідно діяти батькам, якщо у них є підозра, що їх дитина зникла?
"Отже, розвіймо ці міфи, що треба чекати три-чотири дні, що у вихідні поліціянти відділок закритий. Це все не правда. Якщо батьки побачили, що в певний час, коли дитина повинна була повернуться додому, він вдома не з'явився, батькам необхідно відразу скористатися безкоштовним зв'язком "102" і зателефонувати в поліцію. Якщо ви перебуваєте в безпосередній близькості від територіального відділу поліції, необхідно підійти та написати заяву. Ні в якому разі не приховуйте факти, що між вами та дитиною сталася сварка, конфліктна ситуація через яку він і пішов. Поліція рано чи пізно все одно дізнається про це, але нам краще відразу зробити акценти на ті обставини, які можуть допомогти в пошуках. Відіграє дуже велику роль, коли батьки розуміють коло друзів своєї дитини, розуміють, де дитина може знаходиться. Обов'язково батькам варто зберігати крайнє фото своєї дитини ", - говорить Михайлович.

Після звернення в поліцію інспектор рекомендує надати інформацію про зниклого дитину волонтерам пошукових груп. У Харкові пошуком зниклих людей займаються такі організації як "Мілена" та інші. Вони допомагають правоохоронцям проводити пошуки на місцевості, а також поширювати інформацію про зниклих в соціальних мережах для залучення уваги до пошуків.

"Батькам необхідно проаналізувати порядок подій, які відбувалися до моменту пропажі дитини. До кого б він міг піти? Може він днями згадував якісь місця, де б він хотів побувати, або може він розповів про якогось дядька, який до нього підійшов, і він його злякав. Ці дрібниці часто наводять на істинний шлях пошуку ", - говорить співзасновник пошукового-рятувального загону" Мілена "Костянтин Рюшін.
102 - номер поліції
068-777-0112 - "гаряча лінія" пошукового-рятувального загону "Мілена"



Джерело: https://www.objectiv.tv/
Категорія: Новина | Добавил: kupyanskz (14.02.2021)
Просмотров: 358 | Теги: зникають, діти, Харківщина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вхід ]