Куп'янськ може стати резеденцією Діда Мороза на сході України

На сайті "Місто Х" нещодавно з'явилась стаття, яка вразила мене своєю можливою перспективою  перетворення Куп'янська у резиденцію Діда Мороза. І для цього підприємцем  Агваном Агабековичем Енгояном вже зроблені певні кроки, що саме, - відвідувачі сайту Куп'янськ-Z дізнаються зі статті.

У минулі вихідні десятки Відважних харків'ян одягалися в маски й наперекір пандемії вирушили в гості до куп'янського Діда Морозу - на фабрику ялинкових іграшок, щоб власноруч приготувати прикраса на свою ялинку.
Переїзд з Харкова до Куп'янська пролетів в одну мить під захоплюючі розповіді екскурсовода Валерії.

А ви знали? Першу в країні новорічну ялинку для дітей організували саме в Харкові, а першу новорічну листівку тих років створив Микола Миколайович Каразін - онук самого Василя Назаровича Каразіна, засновника Харківського національного університету.

Повернемося до екскурсії. Вже на під'їзді до фабрики ялинкових іграшок учасникам поїздки розповіли подробиці в склі, з яким людство знайоме здавна - ще в Стародавньому Єгипті зі скла робили посуду та інші корисні судини. А ось як знайшли його складу? За легендою, фінікійці якось розпалили багаття на березі, і потекла рідина. У складі її були пісок, кварц, вапно та інші домішки, які при високій температурі й перетворився в скло. У той далекі часи воно дорого коштувало і було фішкою міста, яка приносила багатство його жителям. Так, своїм склом здавна славилася багата Венеція. Купці ради наживи намагалися його виробляти день і ніч, що часто призводило до пожеж. Щоб уникнути стихійних лих, було прийнято рішення перенести виробництво на острів Мурано, де і виробляли прославлене муранське скло.

На Харківщині теж були свої майстри в районі нинішнього селища Гути. Майстри склодуви створювали унікальні пляшки з рельєфною прикрасою, які мали високу художню цінність, але з приходом фабричного виробництва ці знання і вміння були забуті й втрачені.
Що ж до древніх іграшок - це були атрибути, Яким отгоняли злих духів. Первісні люди помітили, що перша брязкальце, якої вони грали з дітьми, заспокоювала малюків, а значить - відганяла злі сили.
В Україні ці функції виконували ляльки-мотанки, яким господині в подяку за виконання бажань пришивали ґудзик і бусинки. А ще була давня традиція виставляти в вікні ляльку-наречену, щоб приманити сватів і скоріше вийти заміж. У нинішні часи в топі найпопулярніших іграшок є Ведмедик Тедді.
Коли на горизонті показався Куп'янськ, екскурсовод Валерія повідомила слухачам ще один цікавий факт. Виявляється, Куп'янськ всього на рік молодший за Харкова - його заснували в 1655 році. Є кілька варіантів, чому місто було так названо, один з них - співзвучне назву з рікою Куп'янки, яка тече в цій місцевості та впадає в річку Оскіл.
Минувши житлові райони, мандрівники нарешті добралися в гості до Діда Мороза.

У тому, що він тут живе, сумнівів не виникало. Вже на під'їзді стоїть паркан, прикрашений фігурками, що втілюють самого діда і його веселих помічників.

А до фабрики іграшок веде доріжка з ліхтарями-цукерками, фабрику прикрашають кулі та ліхтарики, а також веселі інсталяції з життя Діда Мороза та його друзів.
Поруч розмістився і Різдвяний вертеп ...
На порозі всіх зустріла Снігуронька і її помічник Пінгвін.
Внучка Діда Мороза розповіла, що невелику фабрику ялинкових іграшок, де працюють близько 20 осіб, що заснував місцевий підприємець більше ніж 15 років тому.

Всі учасники екскурсії, як в казці, наділи блакитні "снігові" бахіли, зігріли руки антисептиком і поринули в магію створення іграшок.
А ви знали? Склодуви працюють цілий рік, а ось дизайнери - сезонно.
За день склодув видуває від 200 до 250 іграшок. А скільки всіляких форм існує і які тільки не придумують замовники!
А потім і зовсім відбувається магія, не гірше ніж в Гоґвортсі , - реактиви та окріп фарбують іграшки в срібло.
Але і це не все секрети. Є на фабриці чарівні верстати. Один сточує зайве скло, щоб можна було одягнути кульці "позолочену корону".
А інший за спеціальною програмою з будь-яких матеріалів вирізає потрібні деталі для декору куль і створення новорічних фігурок.
Але в справжню казку все потрапляють, переступаючи поріг виставкового залу фабрики іграшок. Тут представлені роботи, які посіли призові місця на міжнародних виставках.
Тут просто неможливо втриматися, щоб не зробити фото на пам'ять і не залишити записку з бажанням Дідові Морозу.
А коли гасне світло і грає музика, ти просто летиш у фантастичну країну, в гості до діда-чарівника ...

Так він і сам в особі директора фабрики завітав до гостей, щоб розповісти про своє дітище і побажати всім щастя в Новому році, а ще дати команду ельфам навчити всіх творити чудеса ...
Помах пензлика з клеєм, політ фантазії, чарівний різнобарвний порошок - і в руках кожного учасника майстер-класу народився свій шедевр.
А ті, хто вирішив порадувати близьких майстернями роботами - в чарівній комірчині за скромну плату можна було придбати будь-які іграшки.
Багато скористалися можливістю.
Це було справжнє диво: стільки позитиву, що словами не передати! Мабуть, недарма на наступній зупинці в шляху туристів чекав храм імені Миколи Чудотворця - покровителя мандрівників.
А всі охочі змогли доторкнутися до ще однієї пам'ятки Куп'янська - пам'ятника бабака. Варто відзначити, що недалеко від міста знаходиться і природний парк «Дворічанський», де водиться багато заповідних тварин, і звичайно ж, бабаки (байбаки) - своєрідний символ парку. Назва "байбак" тварині дали кочівники-печеніги, а ось бабаками їх називають за видаваний свист.
По дорозі до Харкова мандрівників чекало відвідування ще одного дивного місця - галереї Художньо-меморіального музею ім. І. Рєпіна.
Всі учасники поїздки повернулися до Харкова, виконані новорічним настроєм і з оберемком подарунків.
Всі, хто не потрапив на екскурсію в цей раз, можуть вибрати будь-яку іншу дату - 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27 і 29 грудня. І відправитися з ТК "Дивне поруч!" в гості до казки. (Фото і відео з сайту Місто Х, автор статті - Наталя Бойченко)

Читайте також на сайті Адреса та контакти фабрики

Чи можливий туристичний бізнес у Куп'янську (фортеця та бабак чи крейдяні гори)?

 



Джерело: https://gx.net.ua/
Категорія: Новина | Добавил: kupyanskz (19.12.2020)
Просмотров: 239 | Теги: туризм, Купянск, экскурсии, дед мороз, игрушки, ёлочные | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вхід ]